Найцікавіше

Таємниці “справи Сенниченка”: що приховує НАБУ

Судові засідання у так званій “справі Сенниченка” щодо заволодіння 500 млн грн коштів державних підприємств проходять у закритому режимі. За словами адвоката Андрія Циганкова, який представляє захист одного з фігурантів Павла Присяжнюка, це може свідчити про маніпулювання фактами з боку слідства. Про це він заявив в інтерв’ю “РБК-Україна”.
“Громадськості фактично кажуть, що це закрите провадження. Хоча справа має великий суспільний резонанс. Це прагнення до втаємничення є небезпечним та тривожним сигналом, що демонструє, що може відбуватися маніпулювання фактами, маніпулювання громадською думкою, а також намагання нав’язати думку про винуватість підозрюваних ще до того, як вони отримають змогу захистити себе та надати свої аргументи”, – сказав Циганков.
За даними інсайдерів, таким чином НАБУ намагається захистити інших фігурантів справи, які співпрацюють зі слідством. Як відомо зі ЗМІ, одним зі свідків НАБУ є колишній заступник голови Фонду держмайна Сергій Ігнатовський. Саме його свідчення вказують на те, що схема щодо розкрадання коштів держпідприємств курувалася функціонерами Офісу президента.
Також за даними журналістів, у “справі Сенниченка” замішаний чинний чиновник Фонду держмайна – керівник департаменту управління держпідприємствами ФДМУ Юрій Чердинцев. Він був позаштатним консультантом Дмитра Сенниченка з юридичних питань, та допомагав йому прикривати корупційні схеми. ЗМІ зазначають, що Чердинцев має зв’язки в НАБУ. Ймовірно, саме тому він залишається поза увагою слідчих. Окрім того, Чердинцев має протекторат олігарха Ігоря Коломойського. Саме його інтереси нині він просуває у Фонді держмайна.  Це дозволяє йому уникати слідства, адже, як відомо, саме Коломойський через нардепа Олександра Дубінського ініціював справу проти Сенниченка.
Враховуючи те, що нині Коломойський намагається розширити свій вплив у ФДМУ, йому вигідніше бачити Чердинцева на одній з керівних посад у Фонді, а не на лаві підсудних.

Перейти ВВЕРХ