Найцікавіше

РЕЙДЕРСТВО по-молдованськи. Частина 3

Земельними рейдерами Авріченко і Безносюком зацікавилась столична прокуратура

У мешканців спільного домоволодіння по вулиці Олегівська, 20, що на столичному Подолі, вперше за кілька місяців з’явилась надія на нормальне життя. Наші публікації про свавілля рейдерки з Молдови Кароліни Авріченко і її фіктивного чоловіка Юрія Безносюка, а також увага громадських організацій допомогли зрушити ситуацію з мертвої точки — правоохоронні органи наразі розглядають можливість відкриття кримінального провадження за фактом самовільного захоплення землі і незаконного будівництва.

Мешканці Олегівської налаштовані рішуче і заявляють, що готові йти до кінця — допоки незаконна будівля не буде знесена, а її неадекватні господарі і їхні гості з сусідніх республік не перстануть знущатися над усією округою. Адже наразі ситуація наближається до кризової відмітки — непрохані гості буквально виживають людей з будинків, змушуючи їх відселятися і навіть виїздити за кордон. Найстрашніше, що все це відбувається під час великої війни, коли всі громадяни України консолідують усі свої зусилля на боротьбу з ворогом, а з далекого та ближнього зарубіжжя просочуються екземпляри, які, на жаль, не завжди вносять позитив та творче начало. Таким прикладом і є Авріченко. На сьогодні у співвласинків Олегівської, 20 і без таких сусідів життя сповнене страху і тривог. Мешканці Олегівської у розмові з нами з гіркотою жартують: «Боялися, що наш дім окупують росіяни, а окупували молдовани».

Ми від початку висвітлюємо цю історію і вже присвятили їй два матеріали. У квітні 2023 року до нас звернулись мешканці спільного домоволодіння на Олегівській зі скаргою на неадекватних сусідів, які самовільно захопили земельну ділянку, побудували на ній будинок і перетворили життя сусідів на пекло. Влаштувала цей безлад Кароліна Авріченко (097 797 17 10) — ромка за національністю, молдаванка за паспортом. Та її коханець — громадянин України Безносюк Юрій Сергійович (098 263 98 61).

Безносюк Юрій Сергійович

Втім, проблеми з нею почалися задовго до початку незаконного будівництва. У 2019 році Авріченко купила за смішні гроші в 600 тисяч гривень для історичного центру Києва частину в одному з будинків домоволодіння на Олегівській, 20, площею біля 60 кв.м. Потім при загадкових обставинах частина домоволодіння, яка належала одному зі співвласників, згоріла. Згодом, Безносюк (який безпосередньо здійснював самовільне будівництво), зніс вказані 60 метрів, та на цьому місці і частково там, де стояв згорілий будинок, побудував двоповерховий дім площею біля 250 кв.м. Все це — без жодних дозвільних документів, всупереч нормам містобудування та суспільної моралі. Будинок Авріченко огородила парканом, посунувши його ще далі на комунальні землі, урізавши при цьому права сусідів на приватизацію належної їм згідно чакону частки землі. Загалом, йдеться про захоплення близько близько 1000 кв. метрів. Через недотримання правил будівництва, будинок Авріченко погрожує сусіднім — він завеликий і розташований надто близько, тож вже спричинив розтріскування фасадів.

Фортеця барона

Будинок Авріченко в стилі «фортеця барона»

Циганська баронеса не просто незаконно оселилась на Подолі, а ще й перетворила колись спокійний і затишний район на циганський табір з притаманним йому криміналом і антисанітарією. «До Авріченко постійно навідуються її впливові друзі: щодня дорогими машинами заставлений двір, що заважає заїзду «швидкої». Ця картина повертає мешканців Олегівської у забуті 90-і: класичні мордовороти в піджаках із золотими ланцюгами на шиях і зап’ястях, відповідна поведінка, лайка і музика. На скарги сусідів і прохання не ставити машини у дворі роми реагують агресивно. Одній з сусідок вже пробили шини на автівці, а ворота розписали лайками і погрозами», — писали ми у першій частині циклу.

Циганська баронесса Авріченко

Циганська баронесса Авріченко з такою гримасою зустрічає тих, хто їй не подобається.

Скарги і спроби сусідів мирно врегулювати ситуацію баронеса Авріченко або ігнорує, або ж реагує агресивно. І це не дивно, бо більшу частину вільного часу вона розпиває зі своїми гостями алкогольні напої. Нахабне ставлення до оточуючих дуже швидко переросло у справжній терор.

Як розповіли нам місцеві мешканці, вони не можуть нормально жити у власних домівках. Одна із сусідок змушена була виїхати за кордон через погрози, нічні дзвінки та акції залякування, які гості Авріченко влаштовували під її вікнами. Інша співвласниця з’їхала у орендоване житло в іншому районі Києва. І ще одна сусідка майже не з’являється у власному помешканні — через страх переїхала до родичів.

«Життя усіх сусідів перетворилося на пекло. На зауваження Авріченко почала погрожувати нам вбивством. Каже, що вона «пачкати» руки не буде, що це зроблять її підлеглі та чоловік. Особи ромської національності, які часто приїжджають до Авріченко з золотими ланцюгами на шиях та руках, постійно гуляють, гучно слухають музику та танцюють, розпивають спиртне. Авріченко — їхня хрещена мати, яка все їм дозволяє. Я просто боюся повертатися додому, де досі залишаються усі мої речі», — розповідає сусідка.

Одне з головних питань в цій історії — гроші. Бо, як ми писали у другій частині, Авріченко підробляла прибиральницею у громадських вбиральнях у центрі Києва, а її чоловік Безносюк працював спочатку двірником, а потім менеджером-господарником в одній із фірм на київському Подолі. То звідки в них гроші на будівництво?

Як ми встановили, Авріченко гадала на картах таро чи по руці колегам і перехожим. Внаслідок цих ритуалів наївні жертви нерідко залишались без грошей, телефонів і прикрас. Безносюк просто крав — нахабно і відкрито. Він погрозами змушував водіїв підробляти накладні і доставляти будівельні матеріали не реальному замовнику, а на будівельний майданчик на подвір’ї його співмешканки Авріченко.

Безносюка звільнили, коли стало відомо про його крадіжки будматеріалів. З власних джерел нам відомо, що зараз в цій компанії проводять внутрішній аудит, щоб встановити масштаби крадіжок і суму завданих збитків. Матеріали аудиту будуть передані до правоохоронних органів для подальшого відкриття кримінальної справи.

На щастя, проблемою мешканців Олегівської зацікавилась не тільки наша редакція, але й активісти. Останні направили докази незаконного будівництва і скарги людей до Шевченківської окружної прокуратури міста Київ. Заступник керівника прокуратури зі свого боку вже адресував відповідне звернення до слідчого відділу Шевченківського управління поліції для вирішення питання відкриття кримінальної справи і внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ми ж продовжуємо тримати ситуацію на контролі і інформуватимемо вас про подальший перебіг подій, допоки законні права громадян не будуть відновлені, а винні у їхньому цинічному порушенні — притягнуті до відповідальності.

Перейти ВВЕРХ