Найцікавіше

“Справа Фірташа”: слідство розслідує зв’язки голови Федерації роботодавців України Дмитра Олійника з одіозним олігархом

Історія з обшуками в інвестбаркіра Мазепи отримала цікаве продовження. Раніше ми писали про те, що під час обшуків Нацполіція вилучила у Мазепи 600 тисяч доларів. Після чого голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник почав направляти в усі інстанції запити, стверджуючи, що вилучені гроші належать його синові.

Нагадаємо, що обшуки відбулися у зв’язку з кримінальною справою про шахрайство під час придбання корпоративних прав компанії ТОВ “Навігатор Майницьке”, яка видобуває газ на Майницькому родовищі у Львівській області. За інформацією, як повідомляється, наданою Олійником, його син є партнером Мазепи в придбанні ТОВ “Навігатор Майницьке”, і гроші належать йому…

Однак справа набуває цікавого повороту. Як нам стало відомо, розслідування щодо Майницького родовища може бути частиною великої справи про газовим махінаціям одіозного проросійського олігарха Дмитра Фірташа. Слідчі органи вже висунули відповідні звинувачення менеджерам газорозподільних компаній, що належать Фірташу. І вирішили піти далі, розмотуючи ланцюжок газових схем олігарха.

Дмитро Олійник за всіма даними є людиною Фірташа. Як уже повідомлялося раніше, Федерація роботодавців України (ФРУ) – проєкт, який створили під Фірташа політтехнолог Володимир Грановський і гендиректорка телеканалу “Інтер”, який належить Фірташу, Анна Безлюдна. Фірташ протягом багатьох років вкладав десятки мільйонів у розвиток федерації, будучи її ключовим донором. Однак у зв’язку з кримінальним переслідуванням з боку уряду США, Фірташ був змушений у 2016 році залишити посаду керівника ФРУ і передати її Дмитру Олійнику, залишивши за собою контроль.

Виходить, що листами і запитами Олійник документує сам себе. Фактично визнаючи той факт, що він сам і члени його сім’ї могли в інтересах Фірташа “фронтити” видобуток українського газу і брати участь у схемах відмивання грошей одіозним олігархом. Слідство, за нашими даними, щільно займається зв’язками Олійника з Фірташем. І незабаром готується пред’явлення Олійнику відповідних обвинувачень.

Перейти ВВЕРХ