Найцікавіше

Судді Північного суду та нардеп Новіков причетні до рейдерського захоплення аграрного господарства

Півтора роки триває системна рейдерська атака на одне з аграрних підприємств Черкаської області. Рейдери заручилися підтримкою підрозділів МВС, народного депутата Михайла Новікова та суддів Північного апеляційного господарського суду на чолі з головою суду Олегом Хрипуном. Про це стало відомо з документів судових справ.

Рейдерське захоплення аграрного господарства відбувається одночасно і силовими методами, і за допомогою юридичних важелів. «Минулого літа невідомі особи зробили спробу проникнути на базу і в офіс господарства. Серед цих людей був помічений адвокат, який будує рейдерську справу в судах, щоб заблокувати роботу аграрного господарства», коментує представник аграрного підприємства Віталій Чернілевський.

Мова йде про Дмитра Чабана, який є керуючим партнером приватної правової компанії «Новіков і партнери». Власником цієї компанії і старшим партнером є Михайло Новіков – суддя у відставці, а наразі народний депутат України від президентської партії «Слуга народу». Очевидно, Михайло Новіков продовжує приватну практику, хоча після обрання нардепом він, за законом, не має права цього робити.

На сайті партії «Слуга народу» вказано, що Михайло Новіков очолює підкомітет з питань правосуддя Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. Разом з тим, на сайті приватної юридичної компанії «Новіков і партнери» зазначено, що Новіков – старший партнер правової групи і суддя у відставці. Важливо зазначити, де саме Михайло Новіков працював суддею. А це Північний апеляційний господарський суд, де наразі аграрне підприємство намагається захиститися від рейдерів після силових атак і несправедливих рішень попередніх судових інстанцій.

Більше того, Михайло Новіков свого часу займав посаду заступника голови суду та слухав справи разом з суддями, яких призначили слухати захисну апеляцію аграрного господарства № 925/200/22. Зокрема, Новіков, очевидно, має професійні та дружні зв’язки з головою Північного суду Олегом Хрипуном та суддями Євгенієм Пономаренком, Мариною Руденко, Людмилою Кропивною.

«Вбачається, що склад колегії як і будь-яка інша колегія Північного апеляційного господарського суду не можуть вважатися неупередженими та об’єктивними при розгляді даної справи, бо всі вони працювали разом, слухали справи разом, перебували у нарадчій кімнаті разом, приймали рішення разом з старшим партнером АО «Новіков та партнери» Михайлом Новіковим чи суддями, з якими Новіков слухав справи», – пояснює представник агарного підприємства і додає, що з цього приводу було направлено ряд скарг. Зокрема, до Вищої ради правосуддя.

Документ – скарга ВРП від 13.04.2023 року.

Однак скаргу задоволено не було і апеляційну справу у середу 28 червня 2023 року все ж будуть слухати  судді, котрі «дружні» до адвокатів рейдерів. Тому очікується, що суд винесе рішення саме на користь рейдерів, яке заблокує роботу аграрного господарства в гарячий сезон і розв’яже руки злочинцям. На жаль, рейдери використовують авторитет президентської партії «Слуга народу» через зв’язки з колишнім суддею апеляційного суду і нардепом Михайлом Новіковим.

Перейти ВВЕРХ