Найцікавіше

Що таке Міністерство з питань діаспори і як його створення може допомогти Україні?

Напередодні Дня Конституції України, 27 червня 2023 року в м.Києві, вдруге за останній рік, проведено круглий стіл на тему: «Міністерство діаспори України – консолідація українців у всьому світі та зміцнення української державності». 

Захід був присвячений презентації спільного Проекту Офісу Президента України, Міністерства закордонних справ України, міжнародних партнерів України, NGO «Міністерство діаспори України» та меценатів України.

В презентації Проекту та його публічних консультаціях, прийняли участь широке коло громадськості, експертного середовища та бізнесу.

Проведення низки «круглих столів» було заплановано Проектом, з метою комплексного та всебічного обговорення побудови ефективної моделі взаємодії між етнічними українцями зі всього світу та державою Україна.

Презентуючи Проект, меценат проекту Фельдштейн І.А. зазначив: «Ефективна реалізація державної політики партнерства між державою Україна та української діаспорою у всьому світі, дозволить суттєво розвинути та зміцнити українську державність в економічному, політичному, оборонному інвестиційному, освітньому, правовому та культурному сенсі».

Проектом передбачено, в партнерстві з Посольствами України в Іспанії, Англії, Німеччині, США, Бразилії, Канаді, Ізраїлі,  Вірменії, Австралії, Японії тощо, відкриття постійнодіючих закордонних офіційних представництв Міністерства діаспори України – офісів з питань діаспори.

Реалізація Україною зазначеного Проекту є одним з головних кроків держави на шляху до створення необхідних сучасних умов для забезпечення можливості участі всіх українців діаспори у власній самоідентифікації, зміцненні української державності та Перемоги російського та будь-якого іншого ворога України.

Громадськість, експертне коло та бізнес, позитивно оцінили презентований Проект та в цілому напрямок руху держави в сторону формування чіткої державної політики партнерства з 65 мільйонною етнічною українською діаспорою у всьому світі.

Перейти ВВЕРХ