Найцікавіше

Російський шлейф тестя Железняка. Як нова родина нардепа роками працювала і працює на олігархів країни-агресорки

На початку березня 2023 року народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк взяв шлюб із колегою по парламенту Ольгою Коваль (фракція «Слуга народу»). Разом із дружиною-красунею Железняк отримав сумнівне придане — зв’язки з топ-менеджментом російського аграрного мільярдера Сергія Кислова, який мав ділові відносини з Віктором Медведчуком.

Ольга Коваль протягом своєї політичної кар’єри особиво не світила свого «зіркового» татуся, хоча три роки тому, на день батька, не втрималась та опублікувала спільне фото. Володимир Іванович Коваль бере активну участь у житті доньки, а у позародинний час — активну участь у бізнесі з російськими елітами.

Батько і донька Ковалі. Фото: фейсбук Ольги Коваль 

Та, схоже, цей факт аж ніяк не турбує самого Железняка. Сам він активно розповідає у ЗМІ та своєму Telegram-каналі про «масштаби корупції та тіньової економіки в Україні часів великої війни», гральний бізнес та контрабанду на митниці й коментує можливі ротації у вищих ешелонах влади. Свого тестя і його рід діяльності нардеп не афішує. Однак, за даними ЗМІ, саме він й прикриває вивіз компанією Коваля українського зерна до РФ через пункт пропуску у Львівській області, Польщу та Білорусь. У цьому Железняку активно допомагає мандат народного депутата.

Розповідаючи про корупцію на митниці, сам Железняк нібито регулярно тисне на керівництво ДМСУ з метою забезпечення безперешкодної роботи агропідприємств тестя з вивезення українського зерна до РФ. Але всьому своя черга…

За даними ЗМІ, Ольга Коваль стала нардепкою завдяки своїм юнацьким зв’язкам через КВК та вплив батька. Сам Володимир Коваль потрапив у політикум, зокрема Київської області, у 2010 році, ставши депутатом Київської обласної ради (партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна»).

Тодішній колега Коваля Віталій Гудзенко характеризував його як «нормального мужика, з яким ніколи не було проблем». І дійсно — завдяки такій собі неконфліктності й подекуди «покірності» його кар’єра почала стрімко йти вгору, та вектор все ж був дещо спотворений. Вже у травні 2010 року Коваль став радником голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка, а з часом обійняв посаду начальника Управління економіки КОДА.

Після об’єднання «Сильної України» із Партією регіонів Коваль опинився у фракції останньої, а після Революції Гідності осів у фракції «УДАР» у Київоблраді.

Фото: КиевВласть

Та на цьому кар’єрні «досягнення» свекра нардепа Железняка не закінчуються. За деякою інформацією, Коваль, обіймаючи посаду начальника Управління економіки КОДА, начебто погорів на хабарі у 25 тисяч доларів, за які обіцяв зацікавленим особам допомогу у переоформленні права власності. Але тоді провину Коваля взяв на себе його підлеглий, сам чиновник вийшов «сухим із води», залишившись без посади, але без кримінального шлейфу.

Однак і це не єдина неприємна сторінка у біографії Володимира Коваля. Дані з відкритих джерел свідчать, що з квітня 2013 року він є директором ТОВ «Трейдфілд Україна», яке до 16 грудня 2013 року мало назву ТОВ «Полігрейн Агро» і належало російській компанії «Маслоэкстракционный завод Юг Руси», головний офіс якої базувався у Ростові-на-Дону. Ця фірма входить до групи компаній «Юг Руси», якою володіє російський аграрний мільярдер Сергій Кислов. У 2017 році він входив у ТОП-200 найбагатших людей Росії, а у 2023 — у ТОП-50 росіян з найбільшими доходами від дивідендів. Йдеться про того самого Кислова, який був партнером підсанкційних Віктора Медведчука та Тараса Козака в Новошахтинському НПЗ та «ЮГ ЭНЕРГО».

Тарас Козак, Віктор Медведчук, Сергій Кислов. Фото: Схеми

У офіційних реєстрах вказується, що компанія Коваля «Трейдфілд Україна» володіє «Дабл Ю Джей Юкрейн. Лтд», власником якої є особа-нерезидент, зареєстрована в офшорній юрисдикції, зокрема на Кіпрі.

Остання ж компанія володіє зареєстрованими у Херсоні ТОВ «Херсонес» та ПрАТ «Херсонський КХП», кінцевими номінальними бенефіціарними власниками яких є сам Коваль та депутат Миколаївської облради від Партії Регіонів (2010-2014 рр.) і партії «Наш край» (2014 рік) Ростислав Данильченко.

За даними київського розслідувача Володимира Бондаренка, з 31 січня 2015 року по 21 травня 2019 року Коваль був головою правління ПАТ «Херсонський КХП». В той час комбінат через кіпрського посередника — WJ Ventures ltd —  належав компанії з групи «Юг Руси» росіянина Кислова. Таким чином, Володимир Коваль фактично працював керівником українського бізнесу російського агромагната. Навіть тоді, коли РФ вже почала агресивну війну проти України.

Згідно із вищевказаними фактами, заперечити інформацію, що сім’я Ярослава Железняка тісно переплетена бізнес-зв’язками із представниками держави-агресора, неможливо. Чи не найбільш цинічно те, що тесть народного депутата, який активно працював (працює?) на росіян, володіє активами у Херсоні, який щодня обстрілюється тими самими росіянами.

Перейти ВВЕРХ