Найцікавіше

Вивозять людей, а потім відбирають їх квартири: на Закарпатті набирає обертів злочинне угрупування

Поки українські захисники ціною свого життя відстоюють суверенітет та борються з окупантом на сході, на Закарпатті, у безпечному найзахіднішому куточку країни, наповну розправляє свої крила кримінальний світ. Колишні кримінальні авторитети з російським корінням, отримавши мовчазну згоду правоохоронців, створили огранізоване злочинне угрупування, яке тероризує місцеве населення.

Один з його членів, Євген Ігнаткін, відомий у 90-их роках як ”Женя Донецький” або ”Палич”, колись був на Закарпатті одним з найвпливовіших кримінальних авторитетів, поки не був затриманий за вбивство депутата Михайла Токаря та засуджений до 15 років ув’язнення. А сьогодні знов повернувся до своїх кримінальних справ на Закарпатті, де зібрав нове злочинне угрупування.

Євген Ігнаткін (”Женя Донецький”, ”Палич”)

Родом з Липецької області РФ, Ігнаткін, окінчивши Московський інститут фізкультури, недовго пропрацював дитячим тренером з хокею в Донецьку та Ужгороді, після чого створив на Закарпатті бандитське угрупування. На його рахунку в той час був ряд резонансних вбивств, які він вчиняв особисто та у своїй ”театральній” манері.

Наприклад, він перевдягався у маляра в зафарбованому халаті та відром в руці, і в цьому образі підбирався до своїх жертв (якими найчастіше були інші бандити) і вбивав їх. Ігнаткін також перевдягався у фермера, одягав перуки, накладав грим, приклеював вуса, в кінці кінців навіть робив собі пластичну операцію по зміні зовнішності, нарощував на обличчі бородавки, винаймав в Ужгороді одразу до шести конспіративних квартир, аби сховатись від переслідування правоохоронців та друзів своїх жертв.

В середині 90-их ”Палич” на Закарпатті разом з Едуардом Маркушем (”Дуцман”) займався імпортом спиртних напоїв з Європи в Україну і Росію. В цьому тандемі Ігнаткін забезпечував безпеку бізнесу та займався усуненням всіх, хто йому заважав. Вбивав він не тільки в Україні, але й в РФ, Білорусі, Чехії та Угорщині, де будувався їх спиртний бізнес. Однак, у 1995 році ”Женя Донецький” натрапив на Михайла Токаря (”Геша”), викравши декілька його цистерн зі спиртом, які мали направитись з Ужгорода до російського Пскова. Той швидко знайшов викрадача, ”Женю Донецького” сильно побили й вигнали з Закарпаття.

Через три роки, 25 грудня 1998 року, Ігнаткін приїхав з-закордону, аби помститись Токарю, який на той момент вже став депутатом Закарпатської обласної ради, і вбив його. Затриманий в Празі Євген Ігнаткін в результаті був засуджений до 15 років позбавлення волі.

У 2015 році він вийшов з тюрми і зник в невідомому напрямку. Однак, сьогодні він знов повернувся на Закарпаття, де разом з Василем Собчуком (”Вася Кримський”) та Іраклі Чантуріа, організував наново злочинне угрупування.

Василь Собчук (”Вася Кримський”)

Вася Кримський у 90-ті роки був одним з головних членів угрупування ”європейців” в місті Прилуки Чернігівської області та був ”смотрящім” за цим містом від кримінального авторитета Валерія Дубіля. Сьогодні ж за свою діяльність у Криму Василь Собчук розшукується поліцією окупованої Феодосії. Іраклі Чантуріа відомий як кримінальний авторитет і родич ”злодія в законі” Лаші Джачвліані (”Лаша Сван”).

Іраклі Чантуріа

Тепер ці троє займаються ”кришуванням” саll-центрів у Мукачеві, Ужгороді та інших містах Закарпатської області, займаються вимаганням неіснуючих боргів в місцевих підприємців, погрожуючи їм розправою, за що ”Вася Кримський” вже затримувався на початку 2021 року.

Угрупування за останній час настільки зміцніло, що фактично сьогодні ”тримає” під собою все Закарпаття, плюючи на закони і не отримуючи майже ніякого супротиву зі сторони влади та правоохоронних органів. Вони контролюють контрабанду цигарок до Євросоюзу, ”кришують” наркотрафік з ЄС в Україну, зокрема через ”мукачівських братків” і в зону бойових дій, займаються незаконною вирубкою та вивезенням лісу.

Окрім цього, підкуповуючи місцевих правоохоронців та прикордонників, Ігнаткін, Собчук та Чантуріа організували та контролюють свій ”бізнес” по вивезенню ”ухилянтів” від мобілізації закордон. Однак, заробивши на тікаючих чоловіках, вони пішли далі і стали відбирати в них житло при допомозі так званих ”чорних нотаріусів”. При оформленні дозвілів на виїзд ухилянтям, вони беруть в них документи на їхне житло, а після вивезення чоловіків за межі України, оформлюють їхні квартири на себе та своїх людей.

Шахрайство настільки сподобалось Ігнаткіну-Собчуку-Чантуріі як вид заробітку, що, найнявши юристів і адвокатів, вони також почали займатись рейдерством, підробляти документи та відбирати в закарпатців підприємства та земельні ділянки. Останній такий випадок, наприклад, трапився в Ужгороді, коли від підприємця та відомого забудовника за підробленими документами намагалися відібрати кілька гектарів земельної ділянки під забудову, однак жертві угрупування вдалось вчасно захиститись, і виконавців злочину було затримано.

Закарпатьскі бандити не приховують, що чекають приходу так званого ”руського міру”. Як вже вказувалось, Євген Ігнаткін має російські корені та тісні зв’язки ще з 90-их років. А, як відомо, російський кримінальний світ радо підтримав російського диктатора у війні проти України.

Питань до Ігнаткіна, Собчука та Чантуріі в цій історії небагато: чого ще очікувати від бандитів? Набагато більше питань до закарпатської поліції та місцевої влади, яка чомусь дозволяє грабувати людей, наносити шкоду бюджету контрабандою, коли кожна гривня необхідна для захисту країни, та дозволяти розквіту бандитизму у розпал війни.

Перейти ВВЕРХ