Найцікавіше

Міноборони проводить тендери для «своїх»?

Війна все спише. Напевно, саме цією тезою виправдовують свої дії чиновники МО, відповідальні за проведення тендерів. Всі шість антикорупційних органів, створених в Україні начеб то для боротьби з корупцією і утримання яких коштує бюджету 250 мільярдів гривень на рік, відвертого беззаконня та свавілля чиновників «не помічають».  Їхньої реакції на заяви немає. Цинічна неприхована корупція на публічних закупівлях призводить до шалених збитків державі, обкрадання армії  та незаконного збагачення чиновників по всій вертикалі влади. Бо, звісно, «низи» без «верхів» корупційну схему не реалізують. І особливо тригерить те, що відбувається все в умовах війни!

Простий свіжий приклад:  закупівля продуктів харчування для військових по Одесі та Одеській області.   Загальна сума – 922 717 466,12 гривень.  Із всіх учасників тендеру, перемагає, звичайно ж, саме афілійований до Міноборони! Решта учасників були безцеремонно  викинуті з процесу.  У так званого «переможця» пропозиція була далеко не найкращою. Жодної офіційної законної підстави для  перемоги ТОВ “ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ” не було. Ось дані тендеру:

ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ МАРІНТАЛЬ ГРУП”
783 422 560,80
UAH з ПДВ
724 072 000,00
UAH з ПДВ
ТОВ “ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ”
861 764 816,88
UAH з ПДВ
724 072 366,80
UAH з ПДВ
ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ”
803 008 124,82
UAH з ПДВ
788 764 078,26
UAH з ПДВ
ТОВ “С-РОСТОК”
920 521 508,94
UAH з ПДВ
789 357 580,20
UAH з ПДВ
ТОВ “АРВІН ПРО”
879 569 875,08
UAH з ПДВ
879 569 875,08
UAH з ПДВ

 

Міністерство оборони України обрало «переможця» спрощеної закупівлі за  ідентифікатором  UA-2023-05-25-013818-a  “Трейд лайнс рітейл». При цьому відхилило тендерну пропозицію  «Торговий дім  «Марінталь груп», котра запропонувала найнижчу ціну і найвигідніші для Міноборони умови. Так само були відхилені  з формальних причин «Фабрика смаку», «С-Росток» та «Арвін про».  Більше того, Міноборони не виконало рішення суду по справі №320/21224/23 від 23.06.2023 року, яким відсторонення «ТД «Марінталь груп» визнано незаконним, рішення про перемогу «Трейд лайнс рітейл» – скасоване, а Міноборони повторно зобов’язувалося розглянути пропозицію. Далі результати тендерів переглядалися, перепризначалися тощо. Словом, створювалася ілюзія виконання рішення суду. Та результат був незмінним: компанія, що продовжувала давати найкращі умови за якимись надуманими формальними причинами «викидалася» з процесу, а перемагав завжди свій, афілійований учасник

За  тим беззаконням, що твориться при публічних (начебто) закупівлях Міноборони, стоять не ноунейми, а цілком конкретні люди – бізнесмени та посадовці. Насамперед називають Антона  Войтенка – заступника Генерального прокурора (нагляд за дотриманням законів органами Державного бюро розслідування; закріплена спеціалізована прокуратура у воєнній та оборонній сфері).  Антон Войнтенко – виконує обов’язки заступника керівника ГПУ під  наглядом та контролем Андрія Костіна. Чи «в темі» Костін тендерних оборудок Войтенка? Ще належить з’ясувати.  Це той самий Войтенко, який у квітні 2021 року, на посаді голови Житомирської воєнної прокурори,  успішно «поховав»  кримінальне провадження про розкрадання сухпайків, які волонтери збирали для військових. Так само у 2023 році  Антон Войтенко «гальмує» кримінальні провадження, що стосуються розкрадання державних коштів спрямованих на забезпечення потреб ЗСУ та, фактично, за його ж вказівкою не проводиться досудове розслідування. А нині одіозний прокурор вправно «курує» кримінальне провадження стосовно  «Трейд лайнс рітейл», яка є скандальним переможцем закупівель, оголошених МОУ.

Є ще один цікавий персонаж – Роман Гринкевич, близький давній друг прокурора Войтенка. Мати та рідна сестра Гринкевича є засновницями фірми «Трейд лайнс рітейл»,  створеної 2 квітня 2022 року – якраз під квест «Візьми участь в публічних закупівлях для своїх». У всіх на очах, відкрито відбувається «дерибан» державних коштів, спрямованих на закупівлю товарів для військових. Фактично Гринкевич є справжнім власником “Трейд лайнс рітейл” та “Будівельна компанія Сітіград”. Через ці компанії відбувається систематичне привласнення державних коштів на закупівлі продукції військового призначення низької якості та по завищеним цінам і шахрайства на ремонтах по держзамовленню.

Практично у всіх тендерах з закупівель від Міністерства оборони України, де бере участь «Трейд лайнс рітейл», саме ця фірма і перемагає.  Доказів лобіювання та «кришування» згаданої фірми заступником Генерального прокурора Войтенком, практично на всіх закупівлях для військових – хоч греблю гати,  однак одіозний  Войтенко продовжує керувати напрямком спеціалізованої прокуратури у воєнній та оборонній сфері та «гальмує» порушені кримінальні провадження щодо закупівель для військових. Тобто, весь процес  – під контролем.

Сам Войтенко, почувши, що пахне смаленим, поширює слухи, що «за ним стоять серйозні люди». Може й стоять, та навряд чи вони захочуть за нього посидіти.

Перейти ВВЕРХ