Найцікавіше

Колишня підлегла обвинуваченого у держзраді СБУшника Дудіна стала помічницею генпрокурора Костіна

В березні 2023 року Державне бюро розслідувань завершило розслідування кримінального провадження щодо Романа Дудіна, колишнього керівника Управління СБУ в Харківській області, якому загрожує довічне ув’язнення за державну зраду. Попри всю серйозність висунутих йому овинувачень його колишня підлегла і соратниця продовжує нести службу. Ба більше, нещодавно пішла на підвищення — стала помічницею Генерального прокурора Андрія Костіна.

Впливові посади і хороші прибутки

Мірюк Тетяна Михайлівна починала свою кар’єру в Управління СБУ в Одеській області, але потім перевелась до Харківського УСБУ. З Романом Дудіним у неї склались близькі відносини, які забезпечили їй стрімкий зліт кар’єрними сходами. Спочатку Тетяну Мірюк призначили заступницею начальника відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, а у 2021 році — начальницею Дергачівського міжрайвідділу УСБУ в Харківській області.

Цей зліт триває й досі, попри ув’язнення і обвинувачення Дудіна. За інформацією, якою володіють наші джерела в Офісі генерального прокурора, Тетяна Мірюк стала помічницею голови ОГУ Андрія Костіна. Призначенню не завадила недоброчесна репутація Тетяни Мірюк.

Тетяна Мірюк і Андрій Костін друзі у Facebook

Наприклад, подейкують, що під час роботи у прикордонному з РФ Дергачівському районі Харківщини очолюваний нею міжрайвідділ усіляко сприяв контрабанді тютюну, пального та інших підакцизних товарів як на територію РФ, так і на територію так званих «Л/ДНР».

Достеменно це стверджувати не можна, адже жодного судового вироку щодо цього немає. Втім є непрямі докази — статки, походження яких офіційним доходом посадовиці не пояснити. Зокрема, на тій посаді Тетяна Мірюк встигла прикупити дві квартири в елітному ЖК «Острів» (м. Харків, вул. Римарська), зробити в них дорогий ремонт, а на решту у 2023 році взяти новий LEXUS RX 350. Ціни на модель стартують від 2,8 млн грн.

Родичі-спонсори війни

У контексті повномасштабної війни Росії проти України суспільний інтерес становлять і її найближчі родичі. Чоловік — Сергій Мірюк — народився та тривалий час проживав у місті Джанкой, що на півночі Криму. Після окупації Росією півострова, він, його батько Олександр (податковий номер 310208432572), брат Валерій (ІНН 310208432572) із дружиною Ганною одразу отримали російські паспорти. Родичі також почали займатись підприємницькою діяльністю, сплачуюючи податки державі-агресору.

Родинний бізнес у Росії сконцентрований у Калузькій області. Компанії ТОВ «Фаворит-Импекс» і ТОВ «Ода» займаються оптовою торгівлею обладнанням і будівництвом. Прибутковість першої фірми у 2022 році зросла на 89%, другої — на понад 2000%. Третя фірма — ТОВ «МТМ» — займається продажем одягу та електротехніки, будівництвом інженерних  комунікацій, будівництвом житлових і нежитлових приміщень, тощо. Інформація про її фінансові показники у російських реєстрах відсутня.

Чоловік Тетяни Мірюк Сергій теж має підприємницьку  жилку. Він займається бізнесом з 2013 року. При чому на дві країни. В Україні йому належать ТОВ «Акін-М» (код 36455491), ТОВ «Нікомір» (44594233), БО «Нікомір» (45052305). У Росії він є співзасновником ТОВ «Гейзер» (податковий номер 3123322910), що розташовано в Белгороді, на вулиці Дзгоєва, 6, кв. 1. Компанія була зареєстрована 26 квітня 2013 року і займається будівництвом.

Своя до свого

Тож ситуація щонайменше дивна. Поки Роман Дудін перебуває за гратами за обвинуваченням у державній зраді, його підлегла йде на підвищення у помічниці Андрія Костіна попри наявність у найближчих родичів російських паспортів і прибуткових бізнесів у РФ.

Андрій Костін. Фото: UkrainianBarAssociation

По-перше, це дискредитує Офіс генпрокурора, який має переслідувати спонсорів війни, а не працевлаштовувати їх. По-друге, це становить очевидний конфлікт інтересів. Адже якщо російський бізнес родичів Тетяни Мірюк все ж зацікавить наші правоохоронні органи, з якою долею вірогідності помічниця Генпрокурора впливатиме на слідство? По-третє, це змушує засумніватися у самому Андрії Костіні, якого свого часу громадські активісти не рекомендували до призначення прокурором через проблеми із доброчесністю. Адже свого часу він мав проблеми із декларуванням та «оптимізацією» податків, а також блокував судову реформу. З огляду на це, видається, що призначення Тетяни Мірюк помічницею Генпрокурора не помилка і не випадковість, а цілеспрямоване формування вертикалі однодумців.

Перейти ВВЕРХ