Найцікавіше

Куртєв прикривається Будановим, аби не платити за борги

Енергетичний псевдоексперт Віктор Куртєв прикривається листом від ГУР, щоб не повертати борги, які його компанія “Метрополія” має перед контрагентами.

Про це стало відомо з ухвали Господарського суду Києва від 5 травня 2023 року.

До суду з позовом проти ТОВ “Науково-технічна компанія “Метрополія” звернулося ТОВ “Вуденерго” щодо боргу у 300 тисяч гривень, який компанія Куртєва не повертає з 2021 року.

Щоб змусити “Метрополію” заплатити, представники “Вуденерго” попросили суд заборонити виїзд за кордон її власнику та керівнику – Віктору Куртєву.

Щоб не втратити цей привілей і далі не повертати борг, Куртєв надав суду довідку від РНБО, а також лист від Головного управління розвідки (ГУР) про те, що він є агентом Кирила Буданова.

“До вказаного клопотання додано копію розпорядження РНБО від 23.03.2023 №12 про внесення змін до складу Робочої групи з питань розвитку водневої економіки та новітніх ядерних технологій. Згідно вказаного розпорядження, ОСОБА_1 входить до складу вказаної робочої групи. Також надано копію Листа від 06.04.2023 № 222/768 за підписом Начальника ГУР МОУ генерала – майора Буданова К., згідно змісту якого зазначено, що ОСОБА_1 перетинає кордон України у зв`язку з виконанням завдань в інтересах ГУР МОУ”, – сказано у матеріалах суду.

Фото: reyestr.court.gov.ua

Також Віктор Куртєв прикрився багатодітним батьківством. На суді він заявив, що двоє з п’яти його дітей живуть не в Україні, а тому у нього є потреба треба їздити за кордон.

Проти довідок від Буданова та РНБО суд виявився безсилим, а тому у проханні заборонити Віктору Куртєву виїжджати за кордон представникам “Вуденерго” відмовили.

Також на суді з’ясувалося, що “Метрополія” має борги й перед іншими компаніями.

Згідно з даними порталу Clarity Project, НТК “Метрополія” впродовж останніх років була учасником кількох десятків судових справ та виконавчих проваджень в якості боржника. За різні періоди борги “Метрополії” сягали від 1 до 4 млн грн.

Зокрема, НТК “Метрополія” винна державному бюджету понад 3 млн грн. При цьому “Метрополія” є одним з найбільших підрядників українських ОСРів, у яких за останні 5 років виграло тендерів на понад 15 млн грн.

Перейти ВВЕРХ