Найцікавіше

Процвітає корупція в університеті Григорія Сковороди в Переяславі

Студентська спільнота стурбована тим, що в одному з найбільш потужних закладів вищої освіти – Університеті  Григорія Сковороди в Переяславі – корупція закралась в нетрі в такий складний час і продовжує зростати. Корупційні прояви, особливо під час дії режиму воєнного стану, не тільки ганьба для студентів, які прагнуть здобути якісну освіту, це тест на відповідність керівництва Університету сучасним вимогам високоморальних представників української інтелігенції, яка повинна бути взірцем українства та рушійною силою громадянського суспільства. Однак, це не так, оскільки з початком прямого вторгнення рф на територію України кількість скарг зокрема щодо корупційної складової Різника В’ячеслава Володимировича – проректора з навчально-методичної роботи даного Університету, тільки збільшилася. Зрозуміло, що корупція – це річ системна, і вона працює в різних проявах, і в різних сферах існування Університету. Державні закупівлі та тендери, пряме бюджетне фінансування, і особливо – корупція на рівні розміщення студентів  в гуртожитках Університету. Зараз, під час війни, коли для багатьох з дітей, особливо тих хто був змушений залишити окуповані території, гуртожиток – це єдиний дім, єдине місце проживання, і брати гроші за поселення… прояв абсолютного блюзнірства. Це при тому, що Міністерство освіти і науки достатньо фінансує утримання гуртожитків.
Але студентська молодь, по своїй суті ще – діти – не можуть, і не повинні  крім офіційних платежів ще «вимолювати» собі місце в гуртожитку за кошти чи платити за гуртожиток в якому не зроблений ремонт. Однак про виділення коштів на ремонт завжди звітують вищі особи Університету. Ці факти нами будуть перевірені дуже простим чином, адже вся інформація щодо обсягів фінансування та витрачених коштів є одним з елементів даних державного бюджету та кошторису  МОН.
Але ще на жаль нещодавно стало відомо про те, що Університет Григорія Сковороди в Переяславі – надав свої гуртожитки для проживання в 2022-2023 рр. представникам та паломникам Московського патріархату. І це при тому, що, як зазначено на офіційному сайті вищого закладу, Університет Григорія Сковороди – це сучасний регіональний заклад вищої освіти, діяльність якого базується на глибоких багатовікових традиціях розвитку освіти Переяславщини та відповідає сучасним вимогам інформаційного суспільства, кращим зразкам вітчизняної вищої школи.
Нам не відомо, чи це цілеспрямована політика керівництва Університету, чи просто ініціатива комендантів гуртожитків, але це не може не занепокоїти суспільство і особливо громаду, яка виразила своє волевиявлення та негативне ставлення щодо діяльності  УПЦ МП.  Наразі є факти, що Мойсіяха Любов Петрівна – комендант гуртожитку, яка після 2022 року отримувала значні фінансові активи під керівництвом представників ЗВО. Хабарі на поселення в гуртожиток та інші «подання» в Університет дають змогу жити розкішно навіть коменданту! Бо відвідування в 2023 році ОАЕ є не дешевим задоволенням під час війни!
Ситуація набирає незворотної негативної тенденції «Ми, студентство, не можемо допускати дій, які направлені на обмеження наших прав та незаконне збагачення різними шляхами в стінах нашої Альма матері!», – заявляє студентська спільнота Університету  Григорія Сковороди в Переяславі.
Ми, разом із студентською спільнотою продовжуватимемо журналістське розслідування в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.

Студентська спільнота та незалежні журналісти
 

Перейти ВВЕРХ