Найцікавіше

Мудрий «патріотизм» з іноземним громадянством. Про заступницю міністра юстиції, її родину та статки

Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра спеціалізується на створенні Міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Вона цілком справедливо наполягає на тому, що активи, які росіяни ховають у світі, мають бути знайдені, акумульовані і передані Україні. Втім публічні заяви офіційних осіб подеколи розходяться з їхніми вчинками. «Гроші мають бути в Україні» — на думку посадовиці, так має бути, коли йдеться про РФ, але тільки не коли мова про її власні статки.

Посаду у Мін’юсті Ірина Мудра обійняла в травні 2022 року. До призначення на державну службу вона тривалий час працювала в АТ «Державний ощадний банк України», де навчилась не тільки добре заробляти, але й приховувати статки, оформлюючи їх на свою матір та доньку, які вже давно прижилися за кордоном, лише інколи приїжджаючи до Києва.

Зокрема, матір Ірини Мудрої вже понад 10 років проживає в місті Рішон-Ле-ціон в Ізраїлі, маючи одночасно громадянство цієї держави і України. Така ж ситуація і в доньки заступниці міністра від колишнього шлюбу 23-річної Карини Шатрової (паспорт Ізраїля №33742384). Донька не має власного заробітку, втім це не заважає їй мати статки — житловий будинок площею 138 м2, земельну ділянку на 6 соток у Броварському районі столиці та автомобіль LEXUS RX 200T 2017 року, відомості про які Ірина Мудра відобразила лише у своїй щорічній декларації за 2022 рік.

Власниця нерухомості на Київщині Карина Шатрова веде богемне життя, але далеко від батьківщини — у найдорожчих країнах світу. Принаймні про це свідчать світлини, які дівчина публікує в Instagram. Якщо вірити інформації в шапці профілю, Карина постійно проживає у Флориді в США, частенько буває в Маямі, на Ібіці в Іспанії, відвідує концерти зіркових американських реп-співаків, дорогі нічні клуби, полюбляє прогулянки на яхтах, брендовий одяг і прикраси. Жодного допису про ситуацію в Україні, війну та обстріли на її сторінці, звісно, немає.

Скріншот Instagram

Любов до США дівчина, ймовірно, успадкувала від матері. У 2018 році Ірина Мудра тривалий час мешкала у цій країні та народила там молодшого сина — Лева Поляруша. Дивно виглядає той факт, що у щорічній декларації Ірини Мудрої за 2022 рік хлопчик раптово став громадянином України. Хоча статус і повноваження матері пояснюють відсутність проблем із реєстраційними діями та подвійним громадянством для дітей. Цивільний чоловік заступниці міністра Павло Поляруш взагалі згадав про сина у своїх деклараціях лише за 2 роки після його народження.

Але повернемось до самої Ірини Мудрої. За нашою інформацією, в неї теж окрім українського громадянства є ізраїльське (паспорт №33253573). Як і донька, вона схильна до дорогих машин і красивих речей — її декларація про доходи за 2022 рік одна з найдовших серед топ-чиновників Мін’юста.

24 лютого 2023 року заступниця міністра відсвяткувала річницю військової агресії РФ купівлею автомобіля Range Rover Sport 2022 року. Формально він записаний на доньку — Карину Шатрову. Роком раніше, у 2022 році, подружжя придбало два паркомісця у Києві загальною вартістю 975 тис. грн. Павло Поляруш також володіє позашляховиком Suzuki Grand Vitara 2014 року.

У власності родини також п’ять квартир в Києві, будинок і дві земельні ділянки у Білоцерківському районі столиці, плюс будинок і ділянка неподалік Броварів, про які ми згадували вище. Ще дві квартири у столиці позначені як об’єкти незавершеного будівництва. Ірина Мудра задекларувала коштовності: годинник Audemar Piguet, каблучку з діамантом від Graff та браслет Cartier Juste un clou gold.

Скріншот Cartier.com

Судячи з річної фінансової звітності, заступниці міністра вистачає часу на доволі успішні операції на ринку ОВДП, купівлю акцій кіпрських та американських компаній. Також відображені понад 20 депозитів у банках України та Ізраїлю. Загалом на рахунках понад $348 тисяч, з них 224 тисячі зберігаються в ізраїльському банку BANK LEUMI LE-ISRAEL B.M. Також задекларовано €77 тисяч, 24 тисяч ізраїльських шекелів — еквівалент 247 тис грн. У національній валюті чиновниця зберігає більше 4,8 мільйонів грн. Знову не надто патріотично — найбільшу частку заробленого державна посадовиця зберігає у доларі, а не у гривні.

У декларації також вказані офіційні заробітки Ірини Мудрої. В Ощадбанку вона заробила понад 3,2 млн грн або 270 тис. грн на місяць. У Мін’юсті за сім місяців (травень-грудень 2022 року) отримувала значно менше — близько 115 тис. грн на місяць. Навіщо переходити на державну службу із заробітною платою майже втричі меншою ніж в Ощадбанку? Напевно, аби мати більше можливостей і впливу. Наприклад, для працевлаштування чоловіка начальником управління роботи з проблемними активами Національного банку України.

Вже перебуваючи на державних посадах, родина продовжує накопичувати готівку та купувати дорогі автівки, займатись власними інвестиціями в акції закордонних компаній. На жаль, у професійній площині Ірина Мудра такою результативністю похвалитися не може: Міжнародний Реєстр збитків фактично досі не запрацював, про конфіскацію і передачу Україні заморожених російських активів також поки не йдеться.

Перейти ВВЕРХ