Нацбанк змінив правила поповнення банківських карток через термінали: подробиці

Нацбанк змінив правила поповнення банківських карток через термінали: подробиці


З 26 червня набувають чинності нові правила внесення готівки на картки або рахунки через платіжні термінали самообслуговування. Це передбачено постановою НБУ №67.

Відтепер користувач при внесенні готівки через термінал, не залежно від суми, обов’язково повинен буде підтвердити номер мобільного телефону, тобто пройти верифікацію. Для цього йому надходитиме смс-повідомлення або автоматичний дзвінок із відповідним кодом. А завершення зарахування коштів буде можливим лише після введення отриманого коду.

Щоправда, нові правила поширюються не на всі платежі. Без пароля, як і раніше, можна буде сплачувати податки, штрафи та комунальні послуги, купувати залізничні квитки, поповнювати проїзні картки, мобільний зв’язок (однак лише в межах 500 гривень на місяць на один номер). Без верифікації можна буде внести готівку на рахунок, до якого прив’язана картка. Однак лише за умови, що термінал успішно зчитав номер картки, а платник підтвердив операцію за допомогою ПІН-коду або через банківський застосунок.

“Мета цього нововведення — посилення фінансового моніторингу, запобігання незаконним операціям, — каже Руслан Чорний, головний експерт з реформи фінансового сектору Економічної експертної платформи. — Адже значна кількість операцій з поповнення карток відбувається через платіжні термінали самообслуговування. Нацбанк прагне контролювати це. Через номер мобільного телефону правоохоронці зможуть при потребі ідентифікувати людину. Зауважу, що на пересічних законослухняних українців нововведення не вплине”.