Ворог знову атакує енергетику: чи є загроза блекауту

Ворог знову атакує енергетику: чи є загроза блекауту

Після нічної атаки дронами на Україну у деяких районах Києва та області почали фіксувати перебої з електропостачанням. Декілька телеграм-каналів повідомили, що ціллю атаки окупантів могла стати Трипільська ТЕС.

Вранці у Міненерго підтвердили інформацію про те, що під російським обстрілом опинився один з об’єктів теплової генерації на Київщині, але не уточнили, який саме.

Атака на енергетику: що кажуть у Міненерго

У міністерстві наголосили, що мета цієї атаки – нашкодити мирному населенню України, залишивши без світла оселі, лікарні, дитячі садки та школи.

“Об’єкти генерації, системи передачі та розподілу електроенергії, газова інфраструктура – це не військові цілі. Ворог чітко розуміє, що б’є по критичній цивільній інфраструктурі”, – заявили у відомстві.

Там зазначили, що рятувальники і енергетики працюють над ліквідацією наслідків обстрілу.

“Про будь-які зміни в енергопостачанні повідомлятимемо додатково. Слідкуйте за офіційними повідомленнями”, – зауважили в Міненерго.

Українцям рекомендують запастися павербанками

Дроновий удар РФ по електростанції на Київщині не матиме суттєвих наслідків для енергозабезпечення. Однак українцям все ж варто подумати про альтернативні джерела електроенергії. Таку думку у коментарі УНІАН висловив енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

“Так є пошкодження. Щось було виведено з ладу… Потрібно ремонтувати і знову запускати об’єкти”, – сказав Рябцева, зауваживши, що повністю захистити такий великий об’єкт, як електростанцію, від дронових атак неможливо.

“Якщо її будувати захищеною, тоді це можна допустити… В іншому разі можна захистити найбільш вразливі об’єкти. І це робиться. Але захистити від влучань усе – ні”, – зазначає експерт.

Водночас, на його думку, повторення масштабних блекаутів 2022 року — малоймовірне. Він нагадав, що, окрім браку генерації, в той час було недостатньо потужностей для передачі електроенергії. Це призводило до відсутності чи мінімальних відключень електрики в окремих регіонах, тоді як інші області годинами сиділи без світла.

“Але зараз резерви потужностей для передачі електроенергії є, вже значно більше розподіленої генерації… Головне зараз – пришвидшити процес введення в дію невеликих енергетичних установок, частина з яких вже придбана, але не приєднана до енергомереж”, – зауважив Рябцев.

Підписуйтесь на сторінку “Експресу” уFacebook